Witamy na stronie Buddyjskiego Ośrodka Diamentowej Drogi w Raciborzu

Jesteśmy jednym z ponad 600 rozsianych po całym świecie świeckich ośrodków i grup medytacyjnych buddyzmu Diamentowej Drogi należących do linii Karma Kagyu, jednej z czterech głównych szkół buddyzmu tybetańskiego. Wszystkie one zostały założone

przez Lamę Olego Nydahla i znajdują się pod duchową opieką Jego Świątobliwości 17. Karmapy Trinleja Taje Dordże, zwierzchnika naszej tradycji.

Nasze ośrodki nie są oderwanymi od życia instytucjami. To założone i prowadzone przez przyjaciół miejsca, w których spotykamy się, by czerpać z ponadczasowej mądrości nauk Buddy, medytować, wymieniać doświadczeniami, dzielić rozwojem oraz uczestniczyć we wspólnych aktywnościach.

Linki

www.buddyzm.pl
Ogólnoposka strona poświęcona Buddyzmowi Diamentowej Drogi

www.karmapa.pl
Strona poświęcona historii Karmapów

www.lama-ole.pl
Strona poświęcona Lamie Ole Nydahlowi

więcej

Pierwsza wizyta

Wszystkie osoby, które chciałyby przyjść do ośrodka po raz pierwszy i uzyskać wstępne wyjaśnienia dotyczące medytacji oraz odpowiedzi na pytania na temat podstaw buddyzmu, zapraszamy w każdy piątek o godzinie 20:00 na tzw. PROJEKT START.

Medytacje

Medytacje w ośrodku odbywają się we wtorki i piątki o godzinie 20.00.

W buddyjskiej medytacji może wziąć udział każdy. Zajmuje ona około pół godziny i nie wymaga żadnych przygotowań, znajomości skomplikowanych tekstów ani noszenia szczególnych strojów. Praktyka jest bezpłatna i prowadzona w języku polskim.

Przed rozpoczęciem medytacji zawsze zastaniecie w ośrodku kogoś, kto może udzielić wam podstawowych wyjaśnień. Po jej zakończeniu zaś, chętnie odpowiemy na jakiekolwiek pytania – zarówno dotyczące praktyki medytacyjnej jak i podstaw buddyzmu Diamentowej Drogi.

więcej o medytacjiAdres

47-400 Racibórz
ul. Bielska 10/2
(mapka)

Kontakt

tel. 698 640 895 (Robert)
tel. 604 910 879 (Darek)
e-mail: raciborz@buddyzm.pl

Najważniejsze i naprawdę święte jest tylko ludzkie szczęcie i wolność, natomiast religie, prawa społeczne i demokracja to tylko sposoby na osią‘gnięcie i ochronę tego szczęcia.
Lama Ole Nydahl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress